2. Basamak

Şehir Hastaneleri Gerçeği Sağlık Hakkı Ablukası

Ankara Tabip Odası, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası ve Dev Sağlık İş, Etlik Şehir Hastanesinin açılması ile Ankara’daki sağlık ortamının nasıl değişeceğini hazırladıkları Şehir Hastaneleri Gerçeği; Sağlık Hakkı Ablukası broşürü ile kamuoyuna duyurdu.

Okumaya devam et ...

ATO Şehir Hastanesindeki angaryaya karşı harekete geçti

Bilkent Şehir Hastanesinde görev yapan eğitim görevlilerinin bundan böyle gerçekte fiili bir icap nöbetine tabi tutulacakları, ancak karşılığında hak ettikleri ücret ve izinlerden yoksun kılınacakları konusunda kaygı taşıyan ATO konu ile ilgili olarak Ankara Şehir Hastanesi Başhekimliği, Sağlık Bakanlığı ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü nezdinde girişimlerde bulundu.  

Okumaya devam et ...

Şehir Hastaneleri

ATO,  şehir hastanelerinin yapılacağının konuşulmaya başlandığı ilk günden bu yana ihale şartnamesi, doluluk garantisi, kamu hastanelerinin kapatılması gibi pek çok konuda elde ettiği bilgileri kamuoyu ile paylaştı.

Okumaya devam et ...

Yaşamsal talebimiz var Kapatılan hastaneleri açın

Ankara Tabip Odası salgın ile mücadelenin geleceği için kapatılan kamu hastanelerinin yeniden açılması çağrısında bulundu. 

Okumaya devam et ...

“Kapatılan Hastanelerimizi Açın” talebi

Bilkent Şehir Hastanesinin açılması ile birlikte kapatılan altı kamu hastanesinin açılması talebi pandemi sürecinde yeniden gündeme geldi. 

Okumaya devam et ...

Şehir Hastanelerinin iki yıllık masrafı 7 milyarı geçti

Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Vedat Bulut şehir hastanelerinin bina ve donanım maliyetlerinin yüksek olduğunu belirterek bu hastaneler iki yıl üç aylık toplam kira ve hizmet bedelinin 7 Milyar 598 Milyon 977 Bin 974 TL olduğunu söyledi.

Okumaya devam et ...