2. Basamak

Dolu Randevuya “Randevusuz Bakın” Çözümü

MHRS üzerinden poliklinik hizmetleri için randevu bulamama sorununu Bakanlık “randevusuz hasta bakılacak” kararı ile aşmaya çalışılıyor. Sağlık Bakanlığı hastanelere gönderdiği yazı ile poliklinik hizmetlerinin randevulu ve randevusuz olarak sunulacağını duyurdu.

Okumaya devam et ...

5 Hastanenin Daha Kapatılması Gündemde

Aralarında Ankara Tabip Odası’nın da bulunduğu 122 örgütlü kurumdan oluşan Hastanemi Açın Platformu, Etlik Şehir Hastanesinin açılmasıyla 5 kamu hastanesinin daha kapatılacak olması sebebiyle bir basın açıklaması düzenledi.

Okumaya devam et ...

Şehir Hastanelerinin Kullanım Bedeli 4 Yılda 3,8 Kat Arttı

Ankara Tabip Odası, Ankara Dişhekimleri Odası, Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Ankara Şubesi şehir hastanelerinin kullanım bedelinin 4 yılda 3,8 kat arttığını açıkladı.

Okumaya devam et ...

Hekimler Ceplerinde Emeklilik Dilekçesi ile Bekliyor

Etlik Şehir Hastanesinin açılması ile birlikte kapatılması planlanan kamu hastanelerinde çalışan doktorlar, şehir hastanesine gitmek yerine emekliliklerini istemeyi planlıyor.

Okumaya devam et ...

MHRS’den Randevu Almak Zorlaştı Uygun Randevu Bulunamamıştır

Ankara Tabip Odası’nın Ekim ayı içinde duyurduğu MHRS sisteminde yaşanan sorunlar devam ediyor. Pandeminin ortaya çıkması ile birlikte hastalık kapma endişesiyle ertelenen sağlık hizmetlerine şimdi de randevu bulunamadığı için erişilemiyor.

Okumaya devam et ...

Pandemide, Şehir Hastaneleri ve Kapatılan Hastaneler Raporu

Ankara Tabip Odası, Ankara Dişhekimleri Odası, Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Ankara Şubesi “Pandemide, Şehir Hastaneleri ve Kapatılan Hastaneler Raporu”nu kamuoyu ile paylaştı.

Okumaya devam et ...