2. Basamak

ATO Şehir Hastanesindeki angaryaya karşı harekete geçti

Bilkent Şehir Hastanesinde görev yapan eğitim görevlilerinin bundan böyle gerçekte fiili bir icap nöbetine tabi tutulacakları, ancak karşılığında hak ettikleri ücret ve izinlerden yoksun kılınacakları konusunda kaygı taşıyan ATO konu ile ilgili olarak Ankara Şehir Hastanesi Başhekimliği, Sağlık Bakanlığı ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü nezdinde girişimlerde bulundu.  

Okumaya devam et ...

Yaşamsal talebimiz var Kapatılan hastaneleri açın

Ankara Tabip Odası salgın ile mücadelenin geleceği için kapatılan kamu hastanelerinin yeniden açılması çağrısında bulundu. 

Okumaya devam et ...

“Kapatılan Hastanelerimizi Açın” talebi

Bilkent Şehir Hastanesinin açılması ile birlikte kapatılan altı kamu hastanesinin açılması talebi pandemi sürecinde yeniden gündeme geldi. 

Okumaya devam et ...

Şehir Hastanelerinin iki yıllık masrafı 7 milyarı geçti

Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Vedat Bulut şehir hastanelerinin bina ve donanım maliyetlerinin yüksek olduğunu belirterek bu hastaneler iki yıl üç aylık toplam kira ve hizmet bedelinin 7 Milyar 598 Milyon 977 Bin 974 TL olduğunu söyledi.

Okumaya devam et ...

ATO bünyesinde şehir hastaneleri çalışma grubu oluşturuldu

Ankara Bilkent Şehir Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarına ait sorunların giderek artması yanı sıra hasta şikayetlerinin de yoğunlaşması üzerine ATO bünyesinde Şehir Hastaneleri Çalışma Grubu oluşturuldu.

Okumaya devam et ...

Haberlere şehir hastanelerinin yaldızlı yüzü yansıdı

Yapımından, sağlık hizmeti sunumuna kadar pek çok sorun yaşanmasına rağmen 2018 yılında şehir hastaneleri basına yaldızlı yüzü yansıdı.  Üç gazetede toplam 221 haberle yer alan şehir hastanelerinin en çok yapımı, yatak sayısı ve konforu haber konusu oldu.    

Okumaya devam et ...