Sağlık Politikaları

Hekimler siyasi parti temsilcilerine bordrolarını gönderdi

Türk Tabipleri Birliği’nin çağrısıyla hekimler bordrolarını TBMM Başkanı’na, TBMM Başkanvekillerine ve siyasi parti merkezlerine gönderdi. 04 Ocak 2021 Salı günü PTT bürolarından faks çeken hekimler bordrolarının yanında taleplerini de içeren yazıları siyasi parti temsilcilerine iletti.

Okumaya devam et ...

Emek Bizim Söz Bizim Etkinlikleri Kapsamında Hastaneler Ziyaret Edildi

Emek Bizim Söz Bizim etkinlikleri kapsamında Ankara’daki hastanelere yapılan ziyaretlerde hekimlerle görüş alışverişinde bulunuldu.

Okumaya devam et ...

Sorunlar Dile Getirildi

“Emek Bizim Söz Bizim”  etkinleri kapsamında Ekim ve Kasım aylarında tabip odaları eş zamanlı basın açıklamaları düzenleyerek sağlık ortamı ve sağlık emekçileri ile ilgili sorunları dile getirdiler.

Okumaya devam et ...

Emek Bizim Söz Bizim

Türk Tabipleri Birliği’nin “Karanlığa Karşı; Önlüğümüzün Beyazına, Özlük Haklarımıza, Halkın Sağlık Hakkına Sahip Çıkıyoruz- Emek Bizim-Söz Bizim” diyerek 23 Kasım’da İstanbul’da başlattığı Beyaz Yürüyüş 27 Kasım’da Ankara’da tamamlandı.

Okumaya devam et ...

“Dr. Rümeysa Berin Şen İsyanımızda Yaşıyor!”

Ankara Şehir Hastanesi Kadın Doğum Kliniğinde asistan hekim olarak çalışan Dr. Rümeysa Berin Şen’in nöbet sonrası geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmesi, asistan hekimlerin sorunlarını yeniden gündeme getirdi.

Okumaya devam et ...

Çalışma Hakkının Engellenmesi Açık ve Ağır Bir Hak İhlali

Pandemi ile birlikte artan iş yükü ve hekim ihtiyacına rağmen güvenlik soruşturması gerekçesiyle göreve başlatmama ve memuriyetten ihraç uygulamaları devam ediyor. Hukuksuz şekilde çalışma hakkının engellenmesi ve bu konuda yapılabileceklere ilişkin Hekim Postası’nın sorularını ATO Hukuk Bürosu avukatlarından Ender Büyükçulha yanıtladı.

Okumaya devam et ...