Röportaj

Hak Mücadelesine Adanmış Bir Yaşam

Dr. Metin Bakkalcı Türkiye’de insan hakları ihlalleri denilince ilk akla gelen isimlerden. Bu mücadeleyi önce TTB’de sonrasında Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nda ( TİHV) uzun yıllardır bıkmadan, usanmadan sürdürüyor.

Okumaya devam et ...

Covid-19 Bir İşçi Sınıfı Hastalığıdır

Pandeminin başlamasının üzerinden geçen 1 yılda çalışma hayatında nelerin değiştiğini, işçiler ve emekçilerin süreçten nasıl etkilendiğini  İSİG Meclisinden Murat Çakır ile konuştuk.

Okumaya devam et ...

Dr. Canoğlu; “Gezme virüsü bulaşmış bir kere, tedavisini biliyorum…”

Ankara Tabip Odası üyelerinden Dr. A. Nur Canoğlu ile bugüne kadar gezdiği 90’a yakın ülkeye dair anılarını yazdığı “Kara Kafalı Bir Türk Kızının Gezi Anıları” ile “Sarı Kafalı Bir Türk Kızının Gezi Anıları” isimli iki kitabı hakkında konuştuk.

Okumaya devam et ...

Palabıyık Minnoşlar ile gelen isim: Dr. Ayşe Saray

Uzmanlık alanı olan  radyolojinin soyut kesitsel anatomisiyle de ilişkilendirilen, içsel yolculuğundan kesitleri içeren “Düşsel Gerçekler”, “Düşsel: Mavi” ve “Düşsel: Ateş” soyut fotoğraf sergilerinin yanı sıra tek başına ayakta durabilmek için erkek kimliğine bürünmek zorunda kalan kadınlara atfettiği “Palabıyık Minnoşlar” resim serisi ile izleyenleri  kara/mizah ve kendi iç/dünyalarıyla yüzleştirmeye devam eden Dr. Ayşe Saray, “özüme döndüm” dediği yolculuğu Hekim Postası için anlattı.

Okumaya devam et ...

Attila İlhan Roman Ödülü Dr. Murat Özsan’ın oldu

Dr. Murat Özsan “Umudun Rengi” adlı romanıyla Attila İlhan Roman Ödülü’nü kazandı. Her yıl roman ve şiir dallarında verilen ödülü bu yıl Dr. Özsan, Abdullah Ataşçı’nın “Yara Bende” adlı romanı ile paylaştı.

Okumaya devam et ...

Hekimden, eğitime destek

Kars’ın küçük bir köyünden çıkıp, okumak için Ankara’ya gelen Dr. Yusuf Bayraktar, kendisi ile aynı yollardan geçen gençlerin eğitimine verdiği burslar ile destek oluyor. Bugüne kadar yüzü aşkın öğrenciye burs veren Dr. Bayraktar, bundan sonra yapmayı planladığı çalışmaları Hekim Postası’na anlattı.

Okumaya devam et ...